Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Wybieramy rękawice bramkarskie – na co zwrócić uwagę?

20 września 2019 rękawice bramkarskie

Bramkarz jest niewątpliwą jedną z tych osób na boisku, na której zatrzymuje się wzrok wielu odbiorców. To w nim pokładane są nadzieje kolegów z drużyny oraz przybyłych na mecz kibiców. Ogromna odpowiedzialność, jaka spada na jego barki, stanowi sumę umiejętności, ale również odpowiedniego przygotowania. Dlatego potrzebuje wysokiej jakości rękawic bramkarskich, które w maksymalny sposób pozwolą mu skupić się na przeciwniku. Tu nie ma miejsca na dyskomfort. I nie ma znaczenia, czy należy się do grona elity doświadczonych zawodników, czy dopiero stawiających swoje pierwsze kroki – każdy element stroju i wyposażenia musi być najwyższej jakości.

Rozmiar i kształt jako czynniki determinujące wybór idealnych rękawic bramkarskich

Dobrze dobrany ekwipunek bramkarski jest gwarantem większej skuteczności. A przecież o to właśnie chodzi na płycie boiska. Jakimi zatem kryteriami kierować się przy wyborze rękawic bramkarskich? Najważniejszym aspektem jest oczywiście odpowiednie dopasowanie pod względem rozmiaru i kształtu. Tylko tak dobrane spełnią oczekiwania bramkarza, będąc dla niego drugą skórą. Wiele w tym zakresie zależy od producenta, albowiem tabele rozmiarowe mogą nieznacznie różnić się między sobą, w zależności od wybranej marki. Dlatego ważnym elementem okazuje się dokładne zmierzenie dłoni.

Trzy rodzaje krojów do wyboru

W przypadku zakupu rękawic bramkarskich nie tylko rozmiar ma znaczenie. Równie ważnym aspektem jest dopasowanie ich pod względem kształtu. Duża różnorodność na rynku pozwoli znaleźć dla siebie odpowiedni model, niezależnie od wieku i posiadanych umiejętności.

Idealne dobrane rękawice bramkarskie to również takie, których krój z należną swobodą i wygodą użytkowania pozwoli cieszyć się z treningów. Zazwyczaj oferta producentów obejmuje trzy podstawowe rodzaje. Pierwszy, tzw. flat, wyróżnia się największą uniwersalnością i przystępnością cenową. Dedykowane bramkarzom o większej dłoni oraz amatorom. To, co je jeszcze charakteryzuje to specjalne szycie, które łączy piankę z bocznym panelem. W związku z tym są bardzo wytrzymałe, a w przypadku uszkodzenia, nie nastręczą trudności w naprawie.

Rollfinger to kolejne rękawice bramkarskie, których cechą szczególną jest specjalne obszycie palca pianką. Znacznie droższe w zakupie od swoich poprzedniczek, a przy tym wykazujące się średnią odpornością, wyróżniają się wygodą i komfortem gry.

Dedykowane osobom o mniejszych dłoniach

Ostatni rodzaj stanowią rękawice bramkarskie tzw. Negative Cut, które w przeciwieństwie do poprzednich modeli, charakteryzują się obecnością szwów wewnętrznych. Wybierane głównie przez zawodowców. Gwarantują optymalne przyleganie i wyczucie piłki. Ich właściwości idą jednak w parze z ceną. Ten krój jest niestety najdroższy ze wszystkich.

Jak Przygotować Włosy na Ważne Wydarzenie

ZdrowieWRuchu

Grupa miłośników zdrowego trybu życia i sportu. Na naszym blogu piszemy przede wszystkim o sporcie i zdrowiu. Doradzamy jak skutecznie trenować i objaśniamy wszelkie niuanse związane z medyczną stroną sportu. Jesteśmy też entuzjastami urody i mody, dlatego chętnie dzielimy się też ciekawostkami i poradami związanymi właśnie z tymi dziedzinami. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

rękawice bramkarskie
buty sportowe dla kobiet

Jesteś zainteresowany reklamą?

buty sportowe dla kobiet