Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Kurtki zimowe The North Face – czy tylko w góry?

25 listopada 2019

Gdy temperatura za oknem zaczyna spadać, ulubione bomberki z należnym honorem musimy schować w szafie, robiąc miejsce cieplejszym okryciom. W najnowszych kolekcjach streetwearowej mody dumną pozycję zajmują kurtki zimowe The North Face, które jeszcze do niedawna towarzyszyły podróżnikom. Dziś coraz częściej spotykane są w stylówkach sneakerheadów. Zaprojektowane tak, aby zapewnić najwyższy komfort termiczny – nawet w najbardziej mroźne dni. Już od samego patrzenia na nie zaczyna robić się cieplej. Wszystko za sprawą zastosowanych technologii, które pozwalają czerpać przyjemność z komfortowego ciepła, nie rezygnując przy tym ze swobody ruchów, co w przypadku klasycznych zimówek często było przeszkodą trudną do przeskoczenia.

Krótka historia brandu

Założycielem marki jest Doug Tompkins – wielki pasjonat podróży. Jego największą miłością były góry, o czym zresztą świadczy symbolika nazwy. The North Face, czyli „północne zbocze” nawiązuje do północnych ścian gór, które uznaje się za najgroźniejsze i najtrudniejsze do pokonania. Kurtki zimowe The North Face początkowo wspierały uczestników wypraw wysokogórskich propagując ten rodzaj sportu. Dedykowane narciarzom, snowboardzistom czy zwykłym turystom w końcu przybrały nieoczekiwany obrót. Wzbudziły zainteresowanie wśród nowojorskich raperów, dzięki czemu z górskich szczytów weszły do mody ulicznej, stając się inspiracją dla miejskich stylówek.

Outdoor z dużą dawką streetwearu

Wodoodporna membrana i wysoka jakość wykonania – to nie jedyne atrybuty kurtek zimowych The North Face, które docenili zarówno himalaiści, jak i wielbiciele streetwearowych outfitów. Choć mają w sobie wiele sportowego zacięcia, to jednak nie pozostają obojętne na obowiązujące trendy modowe. Marki outdoorowe coraz chętniej wkraczają na miejskie wybiegi, zyskując uznanie wśród hip-hopowców, skate’owców czy ludzi młodych, nie bojących się odważnych stylizacji czy eksperymentowania z własnym strojem. Kurtki zimowe The North Face to udowadniają, zjednując coraz szersze grono nabywców wśród fanów ulicznego stylu.

Streetwearowa odzież z ociepliną ThermoBall

Przyglądając się kolekcjom kurtek zimowych The North Face, uwagę skupia kolekcja okryć stworzona z myślą o ochronie przed największym chłodem. Mowa oczywiście o produktach ThermoBall zaprojektowanych dla osób, dla których komfort termiczny i ochrona przed wilgocią jest najważniejsza. Cenione zarówno w środowisku sportowym, jak i w miejskich subkulturach, w których stawia się na luz, wygodę i poczucie indywidualności – niezależnie od panujących warunków pogodowych.

Jak Przygotować Włosy na Ważne Wydarzenie

ZdrowieWRuchu

Grupa miłośników zdrowego trybu życia i sportu. Na naszym blogu piszemy przede wszystkim o sporcie i zdrowiu. Doradzamy jak skutecznie trenować i objaśniamy wszelkie niuanse związane z medyczną stroną sportu. Jesteśmy też entuzjastami urody i mody, dlatego chętnie dzielimy się też ciekawostkami i poradami związanymi właśnie z tymi dziedzinami. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

rękawice bramkarskie
buty sportowe dla kobiet

Jesteś zainteresowany reklamą?

buty sportowe dla kobiet