Jakie są zalety diety sokowej?

Dieta sokowa 5 dniowa to doskonały sposób na oczyszczenie organizmu z zalegających w nim toksyn. Coraz więcej osób, raz na jakiś czas, decyduje się na taki krok. No ale na czym właściwie polega dieta sokowa i jakie są jej zalety? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Jak działa dieta sokowa?

Dieta sokowa 5 dniowa, 7 dniowa, 3 dniowa oraz 1 dniowa działają w ten sposób, iż na każdy dzień przeznaczony jest określony zestaw soków (z reguły 6 dziennie). Spożywa się je w regularnym odstępie czasowym. Do ich przyrządzenia używa się owoców, warzyw i ewentualnie dodatkowych przypraw, takich jak imbir, pieprz Cayenne albo mięta. Najlepiej, gdy soki tłoczone są na zimno. Nie tracą bowiem wówczas najcenniejszych witamin i składników odżywczych. Jeżeli decydujemy się na zakup gotowego zestawu soków, warto zweryfikować, czy na pewno soki nie są pasteryzowane, nie zawierają cukru oraz wszelkich środków konserwujących. Warto też postawić na producenta, który oferuje różnorodne soki. Mogą być w nich zawarte między innymi takie warzywa, jak biała rzodkiew, marchew, burak, pomidor. Poza tym owoce, w tym mango, kokos, gruszka, jabłko, ananas, kiwi, gruszka, cytryna, pomarańcza, borówki, grejpfrut i wiele więcej.

Oczyszczanie organizmu

Jak zatem działa dieta sokowa 5 dniowa? Przede wszystkim prowadzi do kompleksowego oczyszczenia organizmu. Pozwala na pozbycie się, zalegających w organizmie, toksyn i wszelkich, szkodliwych substancji. Jelita zostają przeczyszczone z nagromadzonych i niewydalonych produktów przemiany materii. Dodatkowo dieta sokowa pozwala na pozbycie się nadmiarowej wody z organizmu. Wskazana jest zatem do stosowania dla osób, borykających się z tym problemem. A warto podkreślić, że woda w organizmie to częsta dolegliwość wśród kobiet. Najczęściej walczą z nią panie, przyjmujące doustną antykoncepcję hormonalną oraz kobiety w okresie menopauzy. Jak zatem widać, dieta sokowa może mieć zbawienny wpływ na organizm. Dietetycy i specjaliści w zakresie żywienia podkreślają, że jednodniowo można ją stosować nawet 1-2 razy w tygodniu.

Gdzie kupić dietę sokową?

Dieta sokowa 5 dniowa może być przygotowana przez nas samodzielnie. To jednak dość skomplikowany proces i wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Soki muszą być bowiem odpowiednio skomponowane, aby z jednej strony oczyszczać organizm, a z drugiej dostarczać mu niezbędnych składników odżywczych. Można więc także zdecydować się na gotowe zestawy. Na rynku istnieje wiele firm, oferujących takie usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.