mężczyzna

Rodzaje męskich perfum – czym się kierować przy ich dobieraniu?

Wybranie odpowiednich perfum nie jest łatwym zadaniem. Mamy tak wiele dostępnych opcji! Setki marek, zapachów, produktów i sklepów… Jak się w tym wszystkim odnaleźć? Wybór perfum powinien być oparty nie tylko na tym, że dany zapach nam się podoba. Liczy się także to, czy pasuje on do nas i będzie na dłuższą metę odpowiedni. Dziś poznamy rodzaje męskich perfum, aby nieco rozjaśnić ten temat i ułatwić dobry wybór!

Jakie są rodzaje męskich perfum?

Zacznijmy od tego, że każde perfumy składają się z trzech elementów zapachowych. Jest to głowa, serce oraz baza. Każdy element odpowiada tutaj za coś innego. Baza to niejako tło całej kompozycji. Jeśli chodzi o serce, to jego zadaniem jest jak najdłuższe utrzymanie się na skórze. Z kolei głowa to coś, co wyróżnia perfumy na tle innych, mocna lecz krótkotrwała woń.
Jeśli chodzi o perfumy męskie, to wyróżnia się kilka rodzajów. Są to zapachy kwiatowe, szyprowe, cytrusowe, owocowe, orientalne oraz drzewne. Każdy z tych zapachów jest przeznaczony na inną porę roku, okazję czy też styl mężczyzny. Ogólnie mówi się o perfumach, że są ciężkie lub lekkie. Pierwsze są idealne na chłodne, zimowe dni, drugie to przede wszystkim kwiatowe i cytrusowe, na lato.

Jakie perfumy męskie wybrać?

Istnieją pewne klasyki, które zawsze będą w modzie. To już kultowe zapachy znane od naprawdę wielu lat. Mężczyźni wciąż je wybierają, a same perfumy zachwycają i od razu się je rozpoznaje. Jeśli jesteś ich ciekawy, to sprawdź je tutaj: http://galeriakosmetyk.pl/Meskie-perfumy-ktorych-nie-zapomnisz/. Jednak nie tylko znane marki i kultowe perfumy są warte uwagi. Można znaleźć tańsze opcje, które będą równie piękne! Jeśli chodzi o trwałość, to największą będą miały perfumy. Mamy do wyboru także wody perfumowane oraz toaletowe – mają mniejszą zawartość olejków eterycznych, ale też bardziej przystępną cenę!

Perfumy to Twoja wizytówka – zadbaj o nią

Choć perfum nie widać, to mają one wpływ na to, jak widać nas. Możemy wyglądać niesamowicie, ale to właśnie nasz zapach przypieczętowuje nasz wizerunek. Warto więc postawić na coś, co oddaje naszą osobowość, styl oraz po prostu wpasowuje się w nasz gust. Wtedy nie tylko będziemy dobrze wyglądać, ale tak też się czuć. Perfumy wcale nie muszą być bardzo drogie. Szczególnie wtedy, gdy dopiero szukamy idealnego zapachu dla nas, nie warto od razu wydawać fortuny. Lepiej spróbować różnych opcji i tak dojść do tego, co jest dla nas najlepsze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.