krem z witaminą C

Który krem z witaminą C wybrać na co dzień?

Krem z witaminą C rozjaśnia skórę, redukuje przebarwienia i wspomaga proces regeneracji cery. Regularne stosowany poprawia ogólny stan skóry, nadając jej zdrowy blask. Kremy z witaminą C działają przede wszystkim jako silne przeciwutleniacze, które chronią przed stresem oksydacyjnym prowadzącym do zmarszczek. Dodatkowo stymulują produkcję kolagenu, co poprawia elastyczność skóry i spowalnia procesy starzenia. Jak wybrać najlepszy krem z witaminą C na co dzień?

Zwróć uwagę na rodzaj witaminy C w kremie

Krem może zawierać różne rodzaje witaminy C. Czysty kwas askorbinowy może jednak działać drażniąco i wchodzić w reakcję na przykład z retinolem, więc w kremach na co dzień stosuje się raczej jego pochodne o łagodniejszym działaniem. Substancje to na przykład tertraizopalmitynian askorbylu, palmitynian askorbylu, sól magnezowa fosforanu askorbylu i glukozyd askorbylu. Który krem z witaminą C jest najlepszy? Ten ostatni zawiera cząsteczkę glukozy, która dodatkowo nawilża i łagodzi podrażnienia. Warto więc w codziennej pielęgnacji sięgać po kremy z glukozydem askorbylu, która jest stabilną, aktywną i zarazem delikatną pochodną kwasu askorbinowego.

Dlaczego filtry SPF w kremach z witaminą C są potrzebne?

Filtry UV dodaje się nie tylko do produktów do opalania. Stały się elementem codziennej ochrony skóry przed promieniami UVA, które negatywnie działają na komórki, siejąc w nich spustoszenie. Wywołują stres oksydacyjny, powodując przedwczesne starzenie się skóry i uszkadzając barierę hydrolipidową naskórka. Co gorsza, mają właściwość przenikania przez chmury!

Dlatego filtry SPF rekomenduje się używać każdego dnia – przed cały rok. Znalazły się także w kosmetykach do codziennej pielęgnacji skóry dojrzałej, trądzikowej, wrażliwej, z niedoskonałościami itd. Filtry przeciwsłoneczne umieszcza się w kremach na dzień, by nie dopuścić do powstawania przebarwień na skórze, hamować procesy oksydacyjne i chronić witaminę C, która jest substancją aktywną, przed działaniem słońca.

Czy krem do twarzy z witaminą C i filtrami ma lekką konsystencję?

Najlepszy krem z witaminą C to krem dopasowany do rodzaju cery. Powinien mieć lekką, nawilżającą konsystencję, która nie bieli twarzy i niezbyt długo się wchłania. Oczywiście nie może być komedogenny, czyli nie może zatykać porów, co prowadzi do zaskórników i wyprysków. Krem musi więc dawać skórze oddychać. Jeśli malujesz się na co dzień, to krem powinien dobrze współpracować z podkładami i pudrami. Szukaj lekkich fluidów z witaminą C i filtrami SPF, które kompleksowo zadbają o Twoją skórę.

Kiedy zauważę pierwsze rezultaty stosowania kremu z witaminą C?

Stosując krem z witaminą C na dzień, pierwszych rezultatów możesz oczekiwać już po pierwszym użyciu, choć najlepsze efekty pojawią się po kilku dniach regularnego stosowania:

  • twarz staje się bardziej promienna, mniej zmęczona,
  • przebarwienia i plamy mogą się rozjaśnić, a koloryt skóry ujednolicić,
  • możesz zauważyć wygładzenie drobnych zmarszczek i poprawę elastyczności skóry,
  • skóra staje się też lepiej nawilżona.

Stosując regularnie i systematycznie krem z witaminą C i filtrami SPF, zauważysz poprawę cery, a efekty będą najlepiej widoczne po latach – to co dziś robisz dla skóry, procentuje w przyszłości.

Materiał zewnętrzny