medycyna estetyczna

Co warto wiedzieć o medycynie estetycznej?

Medycyna estetyczna zajmuje się poprawą wyglądu zewnętrznego pacjenta przy jednoczesnym dbaniu o zdrowie i dobre samopoczucie. Kryje w sobie wiele różnych zabiegów odmładzających, poprawiających wygląd twarzy, modelujących sylwetkę, czy usuwających niechciane owłosienie lub blizny. Medycyna estetyczna ma na celu poprawę wyglądu zewnętrznego, który pozytywnie wpływa na ludzką psychikę. Dobrze dobrane zabiegi mogą sprawić, że wieloletnie kompleksy znikną w mgnieniu oka, a jakoś i komfort życia znacząco się poprawią. Jakie zabiegi medycyny estetycznej warto rozważyć?

Skóra, twarz i sylwetka, czyli medycyna estetyczna bez tajemnic

Zabiegi, które oferuje medycyna estetyczna w gabinetach Tesoro Clinic można podzielić na trzy podstawowe grupy. Pierwsza dotyczy skóry całego ciała, druga modelowania sylwetki, a trzecia skupia się na zabiegach tylko i wyłącznie wokół twarzy. Dużą popularnością cieszą się zabiegi przeciwstarzeniowe: takie jak botox, kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe, mezoterapia igłowa, laseroterapia, czy chemiczny peeling. Wiele osób korzysta również z zabiegów poprawiających koloryt skóry. Sprawdza się tu laserowe usuwanie przebarwień, czy fotoodmładzanie. Równie ważne są zabiegi redukujące blizny, takie jak laseroterapia frakcyjna, czy zabiegi usuwania niechcianego owłosienia. Jeśli chodzi o zabiegi modelujące sylwetkę, to prym wiedzie tu liposukcja, czyli chirurgiczny zabieg usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz zabiegi na cellulit, takie jak mezoterapia igłowa, karboksyterapia, radiofrekwencja, czy popularna w ostatnim czasie endermologia. Zabiegi poprawiające wygląd twarzy, o które najczęściej pytają osoby odwiedzające gabinety medycyny estetycznej to: konturowanie twarzy, poprawa proporcji nosa, poprawa wielkości ust za pomocą kwasu hialuronowego, lifting niciowy, laseroterapia i ujędrniane skóry twarzy. 

Zabiegi medycyny estetycznej krok po kroku

Zanim zdecydujemy się na jakikolwiek zabieg medycyny estetycznej powinniśmy wziąć pod uwagę kilka poniższych kwestii. Po pierwsze szalenie istotny jest wybór odpowiedniego specjalisty. Lekarz powinien specjalizować się w medycynie estetycznej, posiadać odpowiednie kwalifikacje, certyfikaty i licencje. Niezwykle ważne jest, aby pracować z profesjonalistą, który ma doświadczenie i budzi zaufanie. Przed przystąpieniem do jakiegokolwiek zabiegu medycyny estetycznej zaleca się przeprowadzenie konsultacji z lekarzem. Podczas konsultacji można omówić swoje cele, oczekiwania, a także dowiedzieć się więcej o dostępnych opcjach i procedurach. Lekarz powinien również ocenić nasze ogólne zdrowie, historię medyczną oraz możliwe ryzyko i skutki uboczne. Ważne jest, aby mieć realistyczne oczekiwania w kwestii wyników zabiegu. Medycyna estetyczna może pomóc poprawić wygląd, ale nie zawsze osiągnie doskonałość.

Materiał zewnętrzny