orteza stawu skokowego

Orteza stawu skokowego

Podczas wykonywania czynności dnia codziennego o urazy naprawdę nietrudno. Jednym z miejsc najbardziej narażonych na uszkodzenie jest bezsprzecznie staw skokowy. Bardzo łatwo uszkodzić można go nawet w trakcie chodzenia. Wystarczy źle postawić stopę, przekrzywić niefortunnie kostkę  i uraz gotowy. W dodatku bardzo bolesny. Co może nam wtedy pomóc? Po pierwsze, rzecz jasna – profesjonalna pomoc medyczna, gdyż mogliśmy skręcić kostkę. Po drugie – pomocna będzie orteza stawu skokowego.

Kontuzje stawu skokowego

Interwencja lekarza – w przypadku kontuzji kostki – jest  bardo potrzebna. Należałoby bowiem sprawdzić, czy nie naderwaliśmy ścięgien. Czy z torebką stawową wszystko w porządku. Personel medyczny wykona nam prześwietlenie wspomnianego stawu skokowego. A następnie usztywni nogę na odcinku dwóch sąsiadujących ze stawem kości. Jak to zwykło się czynić w przypadku skręcenia kostki. W ciągu najbliższych dni naszymi najlepszymi przyjaciółmi stanie się zaś orteza stawu skokowego oraz kule, które znacznie ułatwią nam utrudnione przez uraz poruszanie się…

Orteza stawu skokowego

Gdy najgorszy ból ustanie i osoba po skręceniu stawu skokowego zaczyna się coraz sprawniej poruszać, nadchodzi czas na kolejny etap, kiedy zakłada się ortezę. Ortezę należy założyć koniecznie już po zdjęciu opatrunków. Gdy opuchlizna zdecydowanie się zmniejszy i skóra w tym miejscu na powrót przyjmie normalny kolor. Generalnie ortezę zakłada się więc wtedy, kiedy pacjent zakończy pierwszy etap rekonwalescencji. I zaczyna powracać do normalnego trybu życia, sprzed wypadku. Zajmuje to zazwyczaj około tygodnia, maksymalnie dwóch. Orteza jest bardzo pomocna i będzie prawdziwym sprzymierzeńcem osoba, która niedawno skręciła kostkę. Pomaga bowiem usztywnić i unieruchomić stopę już po zdjęciu właściwych opatrunków. Jest wygodna, nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych czynności. Nie rzuca się nawet zbytnio w oczy, gdyż zazwyczaj są one wykonywane w neutralnym, czarnym kolorze.

Ile kosztuje orteza stawu skokowego?

Wiele osób potrzebujących ortezy jeszcze zanim zaczęło szukać informacji na jej temat w internecie (by zrozumieć, jak działa, w czym pomoże, dlaczego należy ją stosować), jako pierwszą wyszukało frazę „orteza stawu skokowego cena”. I nie ma się co dziwić. Jest to bowiem kwestia bardzo istotna. Jak się z czasem okazuje, nie każdy pacjent po urazie stawu skokowego decyduje się na zakup produktu, jakim jest orteza stawu skokowego. Nie dla każdego jest to bowiem wydatek, na który można sobie pozwolić. Generalnie ich ceny wahają się mniej więcej od 100 złotych wzwyż. Być może rzeczywiście nie jest to wcale mało. Jednakże należy pamiętać, że za pieniądze te zakupimy sprzęt, który naprawdę bardzo pomoże nam w procesie rekonwalescencji.

Czy warto stosować ortezę?

Wyobraźmy sobie na przykład sytuację, w której pacjent zdjął już z kostki właściwy opatrunek, jednak nie zdecydował się na zakup ortezy, gdyż uznał, że koszty są zbyt wysokie. Wydawałoby się, że nie jest to wielki problem. Wszystko idzie po myśli pacjenta, zaczyna już nawet powtarzać „i na cóż by mi była ta orteza, z nogą już wszystko w porządku, chodzę już prawie normalnie!”. Wszystko układa się doskonale, aż do momentu, gdy na nierównej powierzchni znów kładzie on stopę w niefortunny sposób. W przypadku zdrowej osoby być może nie miałoby to takiego znaczenia. I wcale nie musiałoby się zakończyć urazem.

Jednakże staw skokowy tego pacjenta jest już i tak znacznie nadwyrężony po przebytym niedawno urazie. Dlatego każde nieostrożne postawienie stopy jest ryzykiem ponownego urazu wiążącego się zresztą z koszmarnym bólem. I właśnie dlatego każdy pacjent po urazie stawu skokowego powinien się jednak zdecydować na zakup profesjonalnej ortezy stawu skokowego w sklepie ze sprzętem do rehabilitacji. Jeśli zaś nie chce wydawać pełnej kwoty na zakup tego produktu, zawsze może poszukać go w internecie, gdzie również znaleźć można mnóstwo używanych ortez w korzystnych cenach. A jeśli już kupi nową, powinien pamiętać, że zawsze może ją potem sprzedać w internecie, odzyskując tym samym przynajmniej część pieniędzy!