Dlaczego warto stosować naturalne zioła?

Naturalne zioła to leki, które są z reguły na wyciągnięcie ręki. Warto je stosować, ponieważ dobrze dobrane są w stanie naturalnie uwolnić nas od wielu dolegliwości.

  1.  Leczenie ziołami – dlaczego warto?
  2. Naturalne zioła – jak mogą ci pomóc?
  3. Podstawowe zasady terapii ziołami

Leczenie ziołami – dlaczego warto?

Coraz więcej badań wskazuje na to, że Polacy przyjmują zdecydowanie za dużo suplementów, bardzo chętnie (i często bez ograniczeń) sięgamy po leki przeciwbólowe, nadal zbyt rzadko godzimy się na leczenie antybiotykami, mimo że często powodują one więcej złego niż dobrego (choć oczywiście są sytuacje, kiedy ich przyjmowanie jest nieuniknione). W tej perspektywie leczenie ziołami, które zaczyna na powrót zyskiwać w Polsce coraz większą popularność, wydaje się bardzo cenną alternatywą. Ziołolecznictwo to odmiana medycyny naturalnej wróciło do łask wraz z modą na żywność ekologiczną i świadomą suplementację, która współgra z organizmem. Zioła, napary z nich, maści oparte na składnikach ziołowych są łatwo dostępne, znacznie tańsze od swoich chemicznych odpowiedników. Do ogromnych zalet naturalnych ziół należy także bezpieczeństwo. Zioła wspomagają leczenie farmakologiczne, mogą je czasem nawet zastąpić (oczywiście nie we wszystkich przypadkach). Umiejętnie stosowane nie wpływają niekorzystnie na nasze zdrowie, choć trzeba pamietać, że także przyjmując zioła, trzeba zachować umiar. Lekarze także często sięgają do naturalnych środków, które wspomagają inne terapie. Wiele z nich znajdziesz na https://www.izielnik.pl/

Naturalne zioła – jak mogą ci pomóc?

Naturalne zioła mogą pomóc w walce z wieloma dolegliwościami. Zawsze jednak najpierw należy upewnić się, czy przy stosowanej diecie, innej suplementacji, przyjmowanych lekach, stosowanie danych mieszanek ziołowych jest bezpieczne. Bardzo wiele naturalnych ziół pomaga pozbyć się bólu, opuchlizny, część sprzyja gojeniu się ran, inne działają wyciszająco. Przykładem jest napar z pokrzywy, który poleca się wszystkim kobietom, które mają problem z zatrzymującą się w organizmie wodą. Na bóle brzucha, PMS zaleca się z kolei picie naparu z rumianku. Nagietek w formie okładów można stosować na problemy skórne i trudno gojące się rany. Z tego zioła robi się także specjalne maści, które pomagają w stanach zapalnych i grzybiczych. Kwiaty czarnego bzu rekomenduje się na walkę z gorączką. Napar ten stosuje się przy przeziębieniu i grypie, ponieważ skutecznie pozwala walczyć z objawami choroby. Rekomenduje się picie go jednak przez cały rok, ponieważ dzięki dużej zawartości witaminy C genialnie wzmacnia odporność. Na poprawę cery kobiety bardzo często stosują napary ze skrzypu lub kopru włoskiego. Mięta i melisa stanowią natomiast świetny ratunek w okresach zwiększonego stresu. Melisa przed snem to także dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy mają problem z zasypianiem.

Podstawowe zasady terapii ziołami

Niezależnie od tego, czy stosujesz zioła jako uzupełnienie codziennej diety, czy też stanowią one element bardziej rozbudowanej kuracji łączonej z farmaceutykami, czy też pijesz herbaty ziołowe ponieważ je po prostu lubisz i stosujesz jako zamiennik dla innych, mniej zdrowych napojów, pamiętaj, że:

  • zioła należy stosować zgodnie z ich przeznaczeniem
  • niezależnie od formy, a jakiej podane są te naturalne zioła (herbata, proszek, tabletki) należy stosować je zgodnie z zaleceniami załączonymi na ulotce lub znajdującymi się na opakowaniu
  • w razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących skutków ubocznych, koniecznie należy natychmiast odstawić przyjmowane zioła (nawet te zupełnie naturalne mogą być bowiem dla niektórych osób niebezpieczne)
  • jeśli stosujesz leki np. na nadciśnienie, regulację poziomu cukru, związane z chorobami serca, zanim zaczniesz stosować leki pochodzenia roślinnego, koniecznie powinieneś skonsultować się z lekarzem. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.