Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Kiedy warto zdecydować się na implanty stomatologiczne?

27 listopada 2022 implanty stomatologiczne


Implanty stomatologiczne są uznawane za jeden z najlepszych sposobów na uzupełnienie braków zębowych. Kiedy warto zdecydować się na tego typu uzupełnienie braków zębowych? Zobacz, komu polecane są implanty!

Jak wyglądają implanty zębów?

Implantami określa się różnego rodzaju wszczepy, które umieszczane są w ciele człowieka, aby pomóc mu w zachowaniu funkcjonalności różnych narządów. Do tej kategorii zaliczane są również implanty zębów.

Implanty zębowe mają na celu uzupełnienie braku korzenia zębowego i dzięki temu całego zęba. Są one używane w różnych przypadkach, gdy doszło do pojedynczego braku, ale również wtedy, gdy u pacjenta występuje bezzębie.

Budowa implantów zębowych to trzy połączone ze sobą elementy:

  • Wszczep – jest on umieszczany zamiast korzenia zęba w kości żuchwy albo szczęki. Najczęściej wykonany jest z tytanu, który jest materiałem biozgodnym z organizmem człowieka, więc jest przez niego dobrze tolerowany. Wszczep łączy się z kością dzięki procesom osterointegracji.
  • Łącznik – jest to element, który umieszczany jest na wszczepie, natomiast pozwala on na połączenie go z elementem implantu widocznym w jamie ustnej.
  • Korona, mostek, proteza – to element implantu stomatologicznego, który jest widoczny w ustach pacjenta. Stosowane są pojedyncze korony, mostki przy kilku położonych przy sobie brakach, także większe protezy, także całościowe, które osadza się na 4-6 implantach.

Kiedy warto zdecydować się na implanty stomatologiczne?

Atutem implantów stomatologicznych jest ich bardzo szerokie zastosowanie, ponieważ mogą one pomóc w różnych przypadkach, gdy doszło do utraty zębów.

W przypadku implantów można uzyskać znacznie lepszą efektywność i wygodę niż wtedy, gdy wykorzystuje się zwykłe protezy ruchome. Właśnie dlatego są one bardzo często używane wtedy, gdy pacjent chce cieszyć się z pięknego wyglądu swojego uśmiechu oraz z większego komfortu każdego dnia.

Nowoczesne i bezbolesne zabiegi – implantologia Kraków w stomatologiaswiatkowska.pl – sprawdź ofertę już teraz i zapisz się na wizytę!

Zalety implantów stomatologicznych – dlaczego warto je wybrać?

Wśród najważniejszych zalet związanych z implantami stomatologicznymi znajdują się:

  • Trwałość – implant jest mocowany na stałe i może on posłużyć przez długi czas. Implanty są wykorzystywane nawet przez ponad 30 lat, dlatego mogą być one dobrym wyborem, gdy ważna jest trwałość uzupełnienia.
  • Estetyka – implanty zębowe wyglądają dokładnie tak, jak naturalne zęby, dlatego też powodują, że uśmiech jest bardzo estetyczny.
  • Wygoda – dzięki implantom stomatologicznym można wygodnie jeść, pić, rozmawiać, dlatego też nie przyczyniają się one do pojawienia się codziennego dyskomfortu.
  • Higiena – implanty myje się dokładnie tak, jak naturalne zęby, dlatego też utrzymanie ich w czystości nie jest skomplikowane.
  • Wszechstronność – dzięki implantom zębowym można uzupełnić różne braki, także wtedy, gdy u pacjenta występuje bezzębie, na przykład na skutek wypadku czy też po ciąży.

Gdy zatem liczy się estetyczny uśmiech na lata, warto pomyśleć o wszczepieniu implantów stomatologicznych!

Jak Przygotować Włosy na Ważne Wydarzenie

ZdrowieWRuchu

Grupa miłośników zdrowego trybu życia i sportu. Na naszym blogu piszemy przede wszystkim o sporcie i zdrowiu. Doradzamy jak skutecznie trenować i objaśniamy wszelkie niuanse związane z medyczną stroną sportu. Jesteśmy też entuzjastami urody i mody, dlatego chętnie dzielimy się też ciekawostkami i poradami związanymi właśnie z tymi dziedzinami. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Problemy z utrzymaniem erekcji
Uśmiech na całe życie
implanty stomatologiczne

Jesteś zainteresowany reklamą?

implanty stomatologiczne