Jak wybrać szczoteczkę do zębów?

Mycie i szczotkowanie zębów to ważna, codzienna czynność. Najczęściej zęby czyści się przynajmniej 2-3 razy dziennie. To, co jest do tego potrzebne to oczywiście pasta i szczoteczka do zębów. Jak jednak można zauważyć, nie wszyscy konsumenci zwracają uwagę na to jaką szczoteczkę wybierają. To błąd. Jeśli bowiem ma ona spełnić swoje zadanie to musi być odpowiednio dobrana. Na co zatem zwracać uwagę przy jej wyborze?

Dlaczego wybór szczoteczki jest tak ważny?

Każdy z nas do mycia zębów korzysta ze szczoteczki do zębów. Jednak niewiele osób w ogóle zastanawia się po co ta szczoteczka jest. Warto zatem wiedzieć, że jej głównym zadaniem jest wymiatanie ze szkliwa płytki bakteryjnej, która jest szkodliwa dla zębów. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że szczoteczka do zębów jest nawet ważniejsza od samej pasty. A to dlatego, że sama pasta do zębów nie wyczyści zębów w pełni. Dopiero szczoteczka jest w stanie usunąć wszelki osad na zębach i pozostałości pokarmu. Jednak stanie się tak dopiero wtedy, kiedy szczoteczka zostanie właściwie dobrana.

Jak wybrać szczoteczkę do zębów?

W pierwszej kolejności powiedzieć trzeba, że na szczoteczce do zębów nie można oszczędzać. Warto jest postawić na produkt oferowany przez dobrą markę. Przykładem może być Curaprox. Na rynku dostępne są różne rodzaje szczoteczek, w tym szczoteczki manualne i elektryczne. Ponadto na rynku dostępne są również szczoteczki soniczne. Jest to pewnego rodzaju połączenie szczoteczki manualnej i elektrycznej. Choć zasilana jest ona elektrycznie to jej sposób działania jest nieco inny niż w typowej szczoteczce elektrycznej. Dodatkowo jej główka czyszcząca także zbudowana jest w sposób odmienny. Przede wszystkim posiada nie okrągły, ale podłużny kształt. Podobnie jak w szczoteczce manualnej. Dzięki temu może ona poruszać się ruchem wymiatającym, który uznawany jest za najskuteczniejszy. Istotą szczoteczek sonicznych jest jednak to, iż emitują one fale dźwiękowe. Te wywołują drgania we włóknach szczoteczki co znacznie zwiększa skuteczność wyczyszczenia miejsc trudno dostępnych. Szczoteczki soniczne oferuje m.in. wspomniana już marka Curaprox.

Rodzaj i kształt włosia

Wybierając szczoteczkę do zębów uwagę zwrócić należy również na kształt oraz rodzaj włosia. Jeśli chodzi o rodzaj włosia to tu najlepiej sprawdza się te syntetyczne. Szczoteczka jest wytrzymała i łatwa w czyszczeniu. Dzięki temu nie osiadają na niej bakterie. Jeśli natomiast chodzi o kształt szczoteczki to warto, aby była to szczoteczka wyprofilowana. Można bowiem taką szczoteczkę pewnie trzymać podczas mycia zębów. Najważniejsze jednak, aby wszystkie te elementy były wysokiej jakości. Dlatego jak już wspomniano, warto stawiać na sprawdzone produkty, takie jak marki Curaprox.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *