Jak dobrać idealny podkład? Sprawdzone wskazówki!

Odpowiednio dobrany podkład to podstawa całego makijażu. Jeśli nie mamy tutaj idealnego kosmetyku, to całość nigdy nie będzie wyglądała dobrze! Wybór podkładów jest naprawdę duży, jednak czasem kompletnie nie wiemy, na co się zdecydować! Musimy pamiętać o dobraniu koloru, formuły, wykończenia… Skąd wiedzieć, co sprawdzi się u nas najlepiej? W naszym artykule znajdziesz praktyczne porady na temat tego, jak dobrać idealny podkład! Sprawdź i już nigdy nie martw się o piękny makijaż!

Jaką formułę podkładu wybrać?

Zacznijmy od tego, że podkłady mogą występować pod różną postacią. Mowa tu o konsystencji oraz formie zapakowania. Najbardziej popularne są podkłady o dość płynnej, kremowej konsystencji w opakowaniu z pompką. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i praktyczne! Jednak jeśli chcemy całkowicie wykorzystać produkt, to plastikowe opakowanie może okazać się nie do końca odpowiednie. Warto postawić np. na podkład w tubce, z której wszystko będzie można wycisnąć. Ostatnio znowu do popularności wróciły podkłady w kompakcie, w formule pudrowej. Jednak przy takim kosmetyku trzeba uważać! Nie nada się do każdego typu cery, szczególnie do suchej.

Matujący, rozświetlający, nawilżający – jaki podkład wybrać?

Podkłady mogą mieć różne formy działania. Zwykle przy cerze tłustej i skłonnej do wyświecania stawiamy na podkłady matujące. Dzięki temu na dłużej możemy uzyskać efekt nieskazitelnej skóry. Jednak ważne jest, aby pamiętać o dobrym nawilżeniu! Są podkłady, które nam to zapewniają. Warto łączyć makijaż z formą pielęgnacji. Jeśli chcemy uzyskać modny w ostatnim czasie efekt rozświetlenia, to najlepsze będą podkłady z taką właśnie formułą. Mogą zawierać one drobinki brokatu lub też same w sobie nadawać promieniste wykończenie całej twarzy. Są także inne podkłady o różnym działaniu. Możemy postawić na kilka stopni krycia. Jeśli nie masz dużo do zatuszowania, to wybieraj lekkie podkłady, które na pewno nie zapchają Twojej cery. Z kolei do skóry z przebarwieniami lub wypryskami sprawdzą się mocno kryjące podkłady. Nie stosuj ich jednak każdego dnia!

Najlepszy podkład do Twojej cery – znajdź go sama!

Dobór podkładu w kwestii koloru najlepiej przeprowadzić poprzez test na szyi lub dłoni.To właśnie do tych części ciała wybieramy odcień! Nie chcemy przecież, żeby nasza buzia odcinała się od szyi! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o makijażu i kosmetykach, to zapraszamy na onlinedrogeria.pl.