Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Jak usunąć włókniaki?

27 sierpnia 2022 Jak usunąć włókniaki


Na skórze często znajdują się nieestetyczne zmiany, które sprawiają, że wiele osób czuje się źle i nieatrakcyjnie. Włókniaki to pospolite, grudkowate guzki, które nie wyglądają na ciele zbyt dobrze. Z reguły bywa tak, że z wiekiem pojawia się ich coraz więcej. Czy są groźne oraz jak usunąć włókniaki?

Czym charakteryzują się włókniaki?

Włókniaki są zaliczane do grupy łagodnych nowotworów pochodzenia łącznotkankowego. Mają one postać grudkowatej narośli. Zazwyczaj osiągają wielkość od 1 mm do 1 cm i charakteryzują się posiadaniem barwy zbliżonej do koloru skóry. Najczęściej występują na karku, szyi oraz w okolicach pachwin i kończyn.

Wyróżnia się włókniaki twarde oraz miękkie. Co prawda są to łagodne zmiany nowotworowe, które nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, ale stanowią one duży problem estetyczny. Jak usunąć włókniakii na nowo poczuć się atrakcyjnym? Z dużą pomocą przychodzi salon kosmetyczny Coco Time Wrocław: https://coco-time.pl/termocell/, w którym w profesjonalny sposób usuwane są włókniaki oraz inne niedoskonałości skóry.

Metody usuwania włókniaków

Obecnie w gabinetach kosmetycznych te nieestetyczne zmiany skórne można skutecznie usunąć z pomocą wielu nowoczesnych urządzeń. Pośród wielu z nich można wymienić Termocell, który to w swoim działaniu wykorzystuje właściwości prądu o częstotliwości fali radiowej. Podczas wykonywania zabiegu z użyciem tego urządzenia energia jest przewodzona przez precyzyjną elektrodę igłową, która przyciąga płyny z tkanek na powierzchnię skóry i tam dochodzi do zjawiska elektrokoagulacji termicznej zmian naczyniowych. Poddanie włókniaków działaniu wysokiej temperatury powoduje ich obkurczenie się, a następnie zwłóknienie. Dużą zaletą technologii radiotermolizy jest to, że użyte igły nie są podczas zabiegu gorące i w związku z tym nie dochodzi do poparzenia skóry.

Laser frakcyjny CO2 to kolejne urządzenie, za pomocą którego można usunąć tego typu zmiany skórne. Emituje on wiązkę niewidzialnego dla oka światła o długości fali 10 600 nm. Jest ona wchłaniana przez wewnątrz- i zewnątrzkomórkową wodę. Gdy energia tego urządzenia jest pochłaniana przez uwodnioną tkankę, to wówczas dochodzi do jej odparowania i wytworzenia w tym miejscu strefy koagulacji. Dzięki temu podczas usuwania włókniaków nie dochodzi do krwawienia.

Najnowszej generacji lasery CO2 posiadają funkcje super i ultra puls, dzięki której mogą pracować w trybie impulsowym. Podczas zabiegu z użyciem takiego sprzętu nie dochodzi do termicznego uszkodzenia tkanek. Gojenie się ran odbywa się bez powstawania blizn.

Do usuwania włókniaków używana jest takżePlasma. Ten w pełni bezpieczny sprzęt wytwarza kontrolowaną oraz precyzyjnie celowaną mikrowiązkę plazmy. Pomiędzy końcówką tego urządzenia i skórą tworzy się niewielkich rozmiarów łuk elektryczny. Wytwarzająca się plazma jest zdolna do sublimacji naskórka i obkurczania skóry, w efekcie czego dochodzi usunięcia włókniaka. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny i bezinwazyjny. Warto się mu poddać chcąc pozbyć się na długi czas tych uciążliwych zmian skórnych.

Jak Przygotować Włosy na Ważne Wydarzenie

ZdrowieWRuchu

Grupa miłośników zdrowego trybu życia i sportu. Na naszym blogu piszemy przede wszystkim o sporcie i zdrowiu. Doradzamy jak skutecznie trenować i objaśniamy wszelkie niuanse związane z medyczną stroną sportu. Jesteśmy też entuzjastami urody i mody, dlatego chętnie dzielimy się też ciekawostkami i poradami związanymi właśnie z tymi dziedzinami. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Różnorodność aromatów w perfumach arabskich
Jak Przygotować Włosy na Ważne Wydarzenie
Jak wybrać odpowiednie centrum fizjoterapii

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak wybrać odpowiednie centrum fizjoterapii