męskie koszule

Dlaczego męskie koszule doskonale prezentują się w tak wielu stylizacjach?

Noszone przez mężczyzn koszule to jeden z tych elementów garderoby, który doceniamy niezależnie od pory roku. Jest to absolutny must have w każdej szafie i to niezależenie od wieku. Ale dlaczego tak właściwie nie mamy problemu z tym, aby wpasować koszule w codzienne stylizacje? Co jest w nich tak wyjątkowego? Podpowiadamy! 

Dlaczego chętnie wybieramy koszule?

Męskie koszule mogą mieć różne kroje. Dzięki temu z łatwością dopasujemy model do naszej figury, co może ułatwić nam zamaskowanie pewnych mankamentów bądź też uwypukli nasze atuty. Panowie chętnie sięgają po koszule, ale tylko te, które rzeczywiście są odpowiednio dopasowane. Zbyt małe warianty, bądź też zbyt duże (poza niektórymi koszulami oversize) po prostu nie prezentują się dobrze. 

Warto dodać, że jest jeszcze jeden, szczególny powód, który sprawia, że panowie chętnie sięgają po koszule. Przede wszystkim niektóre modele mogą pasować zarówno do codziennych, casualowych stylizacji, jak i tych nieco bardziej eleganckich. Z łatwością dobierzemy do nich spodnie oraz pozostałe elementy garderoby, takie jak odzienie wierzchnie czy obuwie. 

Do jakich stylizacji pasują męskie koszule?

Jak zostało już wspomniane, męskie koszule mogą sprawdzić się w przypadku przeróżnych okazji. Oczywiście nie tyczy się to każdego modelu, ale bez problemu znajdziemy i takie warianty. Na przykład lnianą, białą koszulę założymy zarówno na spotkanie ze znajomymi w barze, jak i wieczorną randkę. 

Koszula to także idealne uzupełnienie dla garnituru. Zakładamy do niej pasujące spodnie oraz marynarkę. Możemy też pokusić się o założenie muszki bądź krawata. Wiele będzie zależało od tego, do jakiej okazji mamy dopasować nasz strój, na jakie materiały stawiamy oraz czy wybieramy proste, jednokolorowe tkaniny, czy też inne wariacje. Każdy z tych czynników będzie miał kluczowe znaczenie. 

Jakie koszule męskie warto mieć w swojej szafie?

Warto więc zastanowić się nad tym, jakie koszule po prostu powinny znaleźć się w naszej szafie. Na pewno nie unikniemy zakupu eleganckiego ubioru. Niech koszula dopełniającą wspomniany garnitur będzie prosta, ale elegancka. Może być jednokolorowa, chociaż panowie coraz częściej wybierają warianty z bardzo delikatnym wzorem. Najlepiej, aby posiadana koszula pasowała do różnych spodni i marynarek. 

Ale czy tylko długi rękaw jest mile widziany? Na oficjalnych okazjach tak, ale nie zapominajmy, że są też sytuacje, w których możemy pokusić się o nieco mniej elegancki strój. Przykładem będą wakacyjne wyjazdy i koszule z krótkim rękawem. Te mogą być kolorowe, wzorzyste i nieco oversizeowe. Warto założyć do nich nie tyle długie spodnie, ile krótkie spodenki. 

Jeżeli mamy już w szafie elegancką koszulę i wersję wakacyjną z krótkim rękawem, to możemy rozważyć zakup modelu uniwersalnego, który sprawdzi się idealnie w codziennych stylizacjach. Taka koszula powinna być dopasowana do naszej sylwetki. Aby nasz ubiór nie był nudny, warto postawić na przykład na dużą kratę. Ten rodzaj garderoby może pełnić funkcję odzienia wierzchniego, o ile pod spód założymy jednokolorową koszulkę z krótkim rękawem. A jakie spodnie sprawdzą się w takim zestawieniu? Mogą być to po prostu klasyczne jeansy!