Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Co to jest kropelkowe nietrzymanie moczu?

20 lipca 2022 kropelkowe nietrzymanie moczu

Fizjologia naszego organizmu świetnie zaprojektowana jest do tego, by ułatwić nam funkcjonowanie. Niemniej jednak w niektórych przypadkach zdarzają się pewne nieprawidłowości, które sprawiają nam dyskomfort i wprawiają nas w zakłopotanie. Mowa tu chociażby o problemie kropelkowego nietrzymania moczu, który dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn. Wobec tego na czym polega kropelkowe nietrzymanie moczu i jak skutecznie poradzić sobie z wilgocią?

Czym jest kropelkowe nietrzymanie moczu?

Kropelkowe nietrzymanie moczu to tak naprawdę przypadłość, która znacznie częściej dotyka mężczyzn niż kobiety. Tak naprawdę, jest to przypadłość fizjologiczna, która może być niezwykle kłopotliwa. Polega ono na niekontrolowanym wydzielaniu uryny, oczywiście w niewielkich ilościach. Kropelkowe nietrzymanie moczu u mężczyzn występuje w momencie, kiedy w ciągu 4 godzin panowie nie popuszczają więcej niż 50 mililitrów moczu. Jednocześnie warto zauważyć, że kropelkowe nietrzymanie moczu tak naprawdę może być początkiem poważniejszego schorzenia. Ważne jest więc to, by reagować maksymalnie szybko i zgłosić się z tym problemem do urologa. Warto również zauważyć, że kropelkowe nietrzymanie moczu u mężczyzn może być niezwykle dokuczliwe. Zwykle objawia się ono popuszczaniem niewielkich ilości uryny przy prozaicznych czynnościach codziennych jak np. kichanie czy kaszel. Można więc powiedzieć, że ilość popuszczanego moczu nie jest wielka- jest to zwykle kilka kropel, skąd też wzięła się nazwa schorzenia, jednak powoduje ono ogromny dyskomfort i poczucie braku świeżości.

Kropelkowe nietrzymanie moczu u mężczyzn- leczenie

Leczenie kropelkowego nietrzymania moczu u mężczyzn zwykle powinno odbywać się przy pomocy specjalisty. Tak naprawdę, problemy fizjologiczne mogą być mniej lub też o wiele bardziej skomplikowane. Kropelkowe nietrzymanie moczu u mężczyzn może mieć bowiem związek z niewłaściwym stylem życie i częstymi infekcjami dróg moczowych. Często więc zaleca się pacjentom skorzystanie z fizjoterapii lub po prostu zmianę dotychczasowych nawyków. Niemniej jednak- jak zostało to już wspomniane- kropelkowe nietrzymanie moczu może mieć także o wiele bardziej skomplikowane podłoże. Może ono bowiem wynikać z konkretnych wad anatomicznych lub nieprawidłowości w obrębie dróg rodnych. Częste i nawracające infekcje, niewłaściwa higiena lub urazy, również mogą do tego doprowadzić. Leczenie kropelkowego nietrzymania moczu u mężczyzn zwykle odbywa się w pierwszej kolejności po rozpoznaniu przyczyny. Tylko i wyłącznie na tej podstawie specjalista może dobrać odpowiednie metody terapeutyczne, które poprawią jakość życia pacjentów.

Jak radzić sobie z kropelkowym nietrzymaniem moczu u mężczyzn?

Kropelkowe nietrzymanie moczu u mężczyzn powoduje przede wszystkim:

  • dyskomfort;
  • niepewność;
  • brak poczucia świeżości;
  • zwiększa ryzyko rozwoju infekcji.

Wobec tego w jaki sposób panowie mogą sobie z tym problemem poradzić? W formie doraźnej zaleca się mężczyznom stosowanie wkładek higienicznych, które są zaprojektowane specjalnie dla nich. Można dostać je chociażby w sklepie internetowym chlonne24.pl. Takie wkładki pozwalają na to, by skutecznie chłonąć wilgoć i jednocześnie redukować przykry zapach moczu. Niemniej jednak stosując tego typu wkładki, panowie w dalszym ciągu muszą pamiętać o zachowaniu odpowiedniej higieny i regularnej wymianie wkładek. Dzięki temu zmniejszą ryzyko infekcji, a także odparzenia lub podrażnienia delikatnej skóry narządów płciowych. Warto więc o tym pamiętać i się z

Dlaczego warto trenować gimnastykę

ZdrowieWRuchu

Grupa miłośników zdrowego trybu życia i sportu. Na naszym blogu piszemy przede wszystkim o sporcie i zdrowiu. Doradzamy jak skutecznie trenować i objaśniamy wszelkie niuanse związane z medyczną stroną sportu. Jesteśmy też entuzjastami urody i mody, dlatego chętnie dzielimy się też ciekawostkami i poradami związanymi właśnie z tymi dziedzinami. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

głowice usg
wczesne wspomaganie rozwoju
Problemy z utrzymaniem erekcji

Jesteś zainteresowany reklamą?