Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Z jakiego materiału powinna być wykonana dobra rakieta tenisowa?

25 kwietnia 2022


Do wykonania rakiet tenisowych wykorzystuje się różne rodzaje materiałów. Kiedyś najczęściej używane było drewno, natomiast teraz są to nowocześniejsze materiały, które są bardzo lekkie i wytrzymałe. Jaki materiał do wykonana rakiety tenisowej jest najlepszy? Poznaj porównanie różnych typów rakiet!

 

Rakiety aluminiowe – najlepiej ich unikać

Aluminium jest niedrogim materiałem, z którego wykonuje się tanie rakiety tenisowe. Właśnie dlatego często kupowane są one przez osoby początkujące. Warto jednak unikać takich rakiet, ponieważ mają one szereg wad w porównaniu z nieco droższymi modelami z lepszych materiałów.

 

Przede wszystkim aluminiowa rakiety są dość ciężkie i wymagają sporej siły do wyprowadzenia skutecznego uderzenia. Również podczas odbijania piłki powodują drgania przenoszone na dłoń i na rękę, co powoduje większe ryzyko pojawiania się kontuzji.

 

Najlepiej więc unikać tego typu rakiet tenisowych, ponieważ nie są one polecane zarówno dla początkujących, jak i dla bardziej doświadczonych graczy w tenisa.

 

Rakiety grafitowe – dla początkujących i zaawansowanych

Lepszym wyborem od rakiety aluminiowej będzie ta wykonana z grafitu. Spotykane zarówno rakiety wyprodukowane ze 100% grafitu, jak i rakiety kompozytowe z tego typu materiału.

 

Grafitowe rakiety tenisowe mają wiele zalet, dlatego też są one teraz kupowane najczęściej. Charakteryzują się przede wszystkim niskim ciężarem, dlatego są bardzo proste w obsłudze. Również umożliwiają efektywne pochłanianie drgań, dzięki czemu zmniejszają ryzyko pojawiania się kontuzji u graczy. Warto również zaznaczyć, że rakiety grafitowe cechują się bardzo dobrym oddawaniem energii, dlatego też dzięki nim można wyprowadzać mocne piłki bez konieczności wkładania w to znacznej siły.

 

Takie zalety może zaoferować również każda produkowana przez znaną markę Babolat rakieta tenisowa. Asortyment jest bardzo szeroki, dlatego można bez problemu znaleźć odpowiedni model dla siebie, aby grać efektywnie i bezpiecznie.

 

Warto przy tym wskazać, że najtańszą opcją wśród rakiet grafitowych będą te wykonane z kompozytu grafitowego, czyli inaczej z klejonego grafitu. Są one bardzo dobrym kompromisem pomiędzy jakością oraz ceną, dlatego najczęściej rekomendowane są one dla początkujących zawodników.

 

Gdzie kupić rakietę tenisową?

Sprzedażą rakiet tenisowych w wielu wariantach zajmuje się obecnie wiele sklepów. Można kupić je w popularnych sklepach sportowych, ale również w sklepach specjalistycznych, które zajmują się zaopatrzeniem tenisistów.

 

Najszerszą gamę rakiet można znaleźć właśnie w sklepach tenisowych, gdzie są one dostępne w różnych wariantach. To powoduje, że można łatwiej dopasować je do własnych potrzeb i dzięki temu grać jeszcze efektywniej.

 

Pracownicy profesjonalnych sklepów tenisowych mogą również doradzić, jakie rakiety tenisowe będą najlepsze nie tylko pod kątem parametru jak materiał, ale również wielkości główki, ciężaru, balansu.

 

Ceny markowych rakiet tenisowych przeznaczonych dla osób początkujących rozpoczynają się już od około 100-150 złotych.

Jak Przygotować Włosy na Ważne Wydarzenie

ZdrowieWRuchu

Grupa miłośników zdrowego trybu życia i sportu. Na naszym blogu piszemy przede wszystkim o sporcie i zdrowiu. Doradzamy jak skutecznie trenować i objaśniamy wszelkie niuanse związane z medyczną stroną sportu. Jesteśmy też entuzjastami urody i mody, dlatego chętnie dzielimy się też ciekawostkami i poradami związanymi właśnie z tymi dziedzinami. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

transport leków
stand up paddle

Jesteś zainteresowany reklamą?

stand up paddle