przygotowanie do zawodów biegowych

Czego potrzebujesz na zawody biegowe?

Jeśli już od jakiegoś czasu trenujesz i chcesz się sprawdzić w konfrontacji z innymi biegaczami lub po prostu chcesz wziąć udział w oficjalnych zawodach biegowych, nie zapomnij o skompletowaniu podstawowego zestawu sprzętowego, jaki podczas tego typu imprezy może być Ci potrzebny. Czego potrzebujesz, by wystartować w zawodach biegowych? Jakie wyposażenie może pomóc w osiągnięciu satysfakcjonującego wyniku sportowego?

Wyposażenie podstawowe

Kluczem do sukcesu jest oczywiście wybór odpowiedniego obuwia biegowego. Na zawody nie wybieraj butów, z których nie miałeś jeszcze okazji skorzystać. Nawet jeśli kupisz nowy model, postaraj się je wcześniej przetestować i to najlepiej kilka razy. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że są one dobrze dopasowane do Twoich stóp, nie powodują otarć czy bolesnych odcisków. Podczas startu w zawodach nic nie powinno odwracać Twojej uwagi, dlatego biegaj w butach, które znasz i w których czujesz się maksymalnie komfortowo, nawet jeśli nie są one z najwyższej półki cenowej. Poza dopasowanym obuwiem potrzebować będziesz również wygodnej odzieży do biegania. Pomyśl o wyborze bielizny sportowej, która zapobiegnie nadmiernemu poceniu się podczas biegu. Sięgnij po wygodną koszulkę i spodnie – możesz wybrać dopasowane spodnie o długiej lub krótkiej nogawce (w zależności od temperatury powietrza w danym dniu), ewentualnie luźniejsze szorty, jeśli preferujesz mniej krępujące stylizacje.

Wyposażenie dodatkowe

Poza podstawowym wyposażeniem biegowym możesz sięgnąć również po użyteczne odzieżowe dodatki. Doskonałym przykładem tego typu sprzętu jest czapka z daszkiem (dobry wybór przy słonecznej pogodzie) czy kompresyjne opaski na łydki lub uda, dzięki którym efektywność pracy twoich mięśni rośne, a uczucie zmęczenia, zwłaszcza na dłuższym dystansie, staje się mniej dokuczliwe. Pod tym adresem https://tricentre.pl/Odziez-kompresyjna-czym-jest-i-jak-dziala-blog-pol-1552325922.html znajdziesz więcej informacji na temat wyjątkowych właściwości odzieży kompresyjnej oraz tego, kiedy warto po nią sięgać. Dodatkowym, użytecznym wyposażeniem biegacza, który przygotowuje się do startu w zawodach biegowych, powinien być pas biegowy z mocowaniem na numer startowy, ewentualnie pasek na chip (jeśli organizatorzy biegu przewidują taką formę znaczenia zawodników), a także pas lub nerka na bidon i odżywki energetyczne, opaska na telefon na ramię i okulary przeciwsłoneczne.

Wybierając się na zawody dla biegaczy, nie zapomnij również o spakowaniu do plecaka suchej odzieży na zmianę, ręcznika do wytarcia się z potu i niewielkiej ilości gotówki na nieprzewidziane wydatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *