O żeń-szeniu, ashwaghandzie czy palmie sabałowej mówimy coraz częściej. Czym są adaptogeny? To rośliny, które swoimi właściwościami wspomagają ludzi w codziennym funkcjonowaniu. Chodzi nie tylko o wsparcie fizyczne, ale także psychiczne! Co dają adaptogeny? Jakim grupom przydadzą się szczególnie? Czytaj dalej!
Adaptogeny dla studentów
Nauka na uniwersytecie to piękny okres w życiu, niestety jednak bywa bardzo stresujący. Wielu studentów nie udaje się osiągnąć tytułu naukowego, ponieważ nie radzą sobie z tempem pracy oraz własnymi nerwami. Łączenie wymagających studiów z pracą – najczęściej w gastronomii czy handlu, a to wymagające branże – nie ułatwia życia. Studenckie życie, wbrew stereotypom, potrafi być bardzo trudne zarówno fizycznie jak i psychicznie.
Rośliny takie jak żeń-szeń, bacopa monnieri, gotu kola czy ashwagandha mogą być bardzo przydatne dla wszystkich żaków! Szczególnie w okresie sesji egzaminacyjnej wymienione adaptogeny sprawdzą się jako sposób na relaks. Ponadto, poprawiają pamięć i koncentrację, a to niezbędne by przygotować się do egzaminów. Oczywiście ,,podkręcone” zdolności intelektualne będą przydatne przez cały rok, ale adaptogeny ujawnią pełnię swoich właściwości właśnie wtedy, gdy szczególnie potrzebne będzie wsparcie. Zainteresowany? Poznaj ofertę adaptogenów w sklepie https://zawszenaturalnie.pl/1306-adaptogeny-rownowaga.
Adaptogeny dla sportowców
Obok odżywek białkowych i przedtreningowek, do ,,arsenału suplementacyjnego” sportowców coraz częściej dołączają adaptogeny. Sportowcy z zamiłowania, nie mówiąc nawet o profesjonalistach, mierzą się z wyzwaniami nie tylko w postaci dokladania obciążenia na sztandze.. Sport to zdrowie, ale niestety sport to także kontuzje, stres i niepowodzenia. Z pomocą przychodzą adaptogeny!
Żeń-szeń to suplement-adaptogen zdecydowanie najpopularniejszy na całym świecie. Dodaje energii, pomaga zwiększyć siłę maksymalną oraz pobudza na dłużej niż kofeina. Ashwagandha, popularna koleżanka żeń-szenia także wpływa pozytywnie na wyniki treningowe. Mało znany szczodrak krokoszowaty okazuje się mieć bezpośredni – stymulujący – wpływ na budowę masy mięśniowej, a gotu kola przyspiesza gojenie się ran!
Już amatorsko uprawiany sport może dołożyć nam wiele stresu. Niestety, nie każdy podchodzi do rekreacyjnego trenowania ,,na luzie”. Nieudany trening, słabszy wynik, nieprzyjemna uwaga od bardziej doświadczonego ćwiczącego – to potrafi zrujnować dzień. Każda osoba podchodząca poważnie do uprawiania sportu z powodzeniem może wesprzeć się relaksującymi adaptogenami. Pomogą zapomnieć o bólu potreningowym, złym nastroju i pozwolą się świetnie się wyspać dla zregenerowania mięśni!
Adaptogeny na początku kariery zawodowej
Praca i stres – co byśmy dali, żeby przestały iść ze sobą w parze! Szczególnie na początku ścieżki zawodowej jako stażysta czy junior w korporacji, praca potrafi przyprawić o rozstrój nerwowy.
Konieczność odnalezienia się w dynamicznej rzeczywistości, szybkiego przyswojenia wielu rzeczy i utrzymania pełnej wydajności pod natłokiem zadań – oto codzienność na starcie kariery. Początkujący pracownik musi wykazywać się umiejętnościami, które dopiero rozwija, a jeżeli tego nie zrobi, na jego miejsce przyjdzie inny junior. To generuje ogromny stres, którego nie trzeba tłumaczyć nikomu, kto miał okazję dostać szansę na wymarzonym stanowisku.
Zarywanie nocy, aby dopiąć każde zadanie na ostatni guzik czy wysłuchiwanie kąśliwych uwag od nie zawsze sympatycznych szkoleniowców nie pomaga w codziennym funkcjonowaniu. Stany depresyjne i zaburzenia nerwicowe mające źródło w pracy są coraz częstszym problemem – adaptogeny na pewno nie zaszkodzą w profilaktyce. Czując że nie dajemy rady zdecydowanie warto sięgnąć po adaptogeny wykazujące właściwości antystresowe! Poprawią koncentrację, sen i dodadzą energii do wydajnej pracy połączonej z praktyczną nauką.