Zaszycie alkoholowe – gdzie wykonać zabieg i na czym on polega?

Zastanawiasz się gdzie bezpiecznie i szybko wykonać zaszycie alkoholowe? Nie jest to skomplikowana procedura, a jej przeprowadzenie możliwe jest w wielu placówkach w całej Polsce. Jest to skuteczne uzupełnienie w zmaganiach z uzależnieniem, dobrze wspiera wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych oraz terapii. Nie czekaj, tylko już teraz przekonaj się ile korzyści może przynieść profesjonalnie przeprowadzony zabieg.   

Wszywka alkoholowa gdzie zrobić

Jeśli zastanawiasz się gdzie wszywka alkoholowa może być założona szybko, bezboleśnie i tanio, szukaj przede wszystkim renomowanych punktów, które oferują podobny zabieg w swojej ofercie. Jednym z takich miejsc jest klinika w Tychach. W wyborze odpowiedniego miejsca z pewnością okaże się sprawdzenie oferty w danym punkcie oraz przeanalizowanie opinii od innych pacjentów. Dzięki temu można znaleźć godne zaufania miejsca, gdzie wykonywana jest wszywka alkoholowa – cena samego zabiegu może dochodzić do tysiąca złotych, więc przed podjęciem decyzji dobrze jest również porównać ceny.  

Wszywka alkoholowa – co to

Lek powszechnienie znany jako Esperal to preparat w formie tabletek, który ma za zadanie ułatwić walkę z uzależnieniem. Od roku 2010 wytwarza się go pod nazwą Disulfiram. Głównym zadaniem, jakie spełnia wszywka Esperal jest blokowanie w organizmie produkcji enzymu dehydrogenazy aldehydowej, który niezbędny jest w metabolizmie alkoholu w wątrobie. Mówiąc prościej, organizm ulega zatruciu, w wyniku czego niemal od razu zaczynają być odczuwalne objawy charakterystyczne dla kaca.

Jak długo działa Esperal wszywka

Wszywka zakładana jest podskórnie, więc do przeprowadzenia implementacji niezbędne jest doświadczenie profesjonalnego chirurga. Taka forma podania leku sprawia, że Esperal, może pozostać skuteczny od 6 do nawet 12 miesięcy. Każdy organizm funkcjonuje nieco inaczej, stąd też pewna trudność jeśli chodzi o określenie konkretnej długości działania preparatu. Ważne jest aby zachować abstynencję od napojów alkoholowych na co najmniej 12 godzin przed przeprowadzeniem zabiegu. Jedynie w ten sposób substancja czynna będzie mogła prawidłowo zadziałać.

Jak działa wszywka

Substancja stopniowo uwalniana jest w organizmie. Gdy dojdzie do spożycia napoju alkoholowego Esperal niemal natychmiast wywołuje złe samopoczucie, m. in. zawroty głowy, mdłości czy wymioty. Efekt ten ma na celu zniechęcić alkoholika do sięgania po wysokoprocentowe napoje, budując negatywne skojarzenia. Esperal wszywka ma działać jako faktor psychologiczny, wywołujący reakcję fizjologiczną, która wspiera w odzwyczajaniu organizmu od alkoholu. 

Wszywka alkoholowa gdzie się wszywa

Warto wiedzieć, że wszywki alkoholowe umieszcza się pod skórą dość szybko i bezboleśnie. Chirurg przeprowadza implementację najczęściej w okolicy łopatki lub pośladka. Wedle zaleceń, po kilku dniach trzeba ponownie pojawić się w gabinecie zabiegowym i zdjąć szwy. Kiedy skóra się goi po zabiegu trzeba chronić ją przed działaniem wilgoci oraz zabrudzeniami, aby uniknąć infekcji. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *